Wynajem z biurem nieruchomości w Gdańsku

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wynajem mieszkania czy też innej określonej nieruchomości. Wiążę się to m.in. z okresowym pobytem zamieszkania, pracą i innymi indywidualnymi czynnikami. Wiele osób stoi przed dylematem, czy zwrócić się do biura nieruchomości czy przeprowadzić wynajem samemu. Jednakże, okazuje się, że coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z usług agentów nieruchomości. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele – m.in. kwestia bezpieczeństwa, formalności i innych czynników wiążących się z procesem najmu, które często przerasta wiele osób.

Wyślij nam informacje o swojej nieruchomości

Dlaczego warto wynająć z biurem nieruchomości w Gdańsku? 

Pierwszym czynnikiem, który wpłynął na wzrost liczby osób wynajmujących, poprzez biuro nieruchomości jest zdecydowanie bezpieczeństwo. Na wynajmującego nieruchomość może czekać wiele ,,pułapek’’, których sam nie jest w stanie dostrzec. W późniejszym czasie okazuje się, że nie zwrócił uwagi na ważne aspekty, które potrafią być niezgodne z prawem np. określenie okresu wypowiedzenia w sposób sprzeczny z ustawą. Pośrednik gwarantuje dokładną weryfikację stanu nieruchomości, czy też wnikliwy przegląd oferty, umowy oraz jest nawet w stanie zapewnić pomoc prawną. Agencja zapewnia dokładny przegląd stanu technicznego nieruchomości, wyposażenia i poszczególnych lokalizacji. Jest to ważna kwestia, ponieważ klient nie musi martwić się o wszelkie usterki, których nie zdołałby zauważyć w przypadku gdyby robił to sam. Co więcej, pośrednik jest odpowiedzialny za stałe wpływy na konto najemcy, co również sprawia, że cały proces najmu okazuje się być bezpieczniejszy. Warto również dostrzec, iż współpraca z biurem nieruchomości sprawi, że klient zaoszczędzi więcej czasu, niż gdyby przeprowadził wynajem na własną rękę. Agent bierze na siebie większą część formalności, takich jak kontakt z najemcami, stworzenie umowy oraz ofert, które potem zamieszczane są na portalach. Pracownicy biur nieruchomości są odpowiednio wyszkoleni, dlatego wiedzą jak zrobić odpowiednie zdjęcia nieruchomości, na co zwrócić uwagę przy tworzeniu takiej oferty oraz znają rynek cen za wynajem. W przeciwieństwie do agentów biur nieruchomości, osoby, które bezpośrednio chcą przeprowadzić wynajem samemu, często nie posiadają adekwatnej wiedzy odnośnie cen. Właśnie dlatego, proces wynajęcia jest dla nich trudniejszy i dłuższy. Kolejnym ważnym aspektem jest sprawa czynszu, mediów, czy też odstępów, które nie zawsze okazują się być tak proste. Zaletą biur nieruchomości jest fakt, iż jej pracownicy dokładnie przedstawią i wyjaśnią każdą z tych kwestii. Podczas przygotowania umowy agencja wraz z klientem pomoże oraz omówi określone kwestie, dotyczące spisu wyposażenia, ilości najemców, czy też ich danych oraz zaproponuje odpowiednią formę rozliczenia. Pośrednik zwróci uwagę na rzeczy, o których wiele osób zapomina lub o których, nawet nie ma pojęcia. Przykładem może być formuła najmu – agencja wytłumaczy na czym polega i jakie są różnice najmu zwykłego lub okazjonalnego. Ostatecznie, należy nie zapominać, że każda oferta różni się od siebie, dlatego właśnie agenci biura nieruchomości podchodzą do każdej sprawy indywidualnie. Podczas wywiadu pośrednik jest w stanie poznać wymagania, preferencje i oczekiwania swojego klienta, co skutkuje tym, że agent jest w stanie przygotować jak najbardziej adekwatną umowę, czy też ofertę do potrzeb klienta. Dobry pośrednik jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości klienta.

Jak biuro nieruchomości w Gdańsku prowadzi wynajem?

Każda oferta jak i nieruchomość różnią się od siebie, dlatego proces ten za każdym razem przebiega inaczej. Pierwszym etapem jest ustny wywiad. Dzięki temu, pośrednik pozna preferencje, wymagania i potrzeby swojego klienta. W przypadku właścicieli następuje weryfikacja stanu nieruchomości. W ten sposób pośrednik gotowy jest do przedstawienia wstępnego kosztu najmu wraz z ceną swoich usług. Kolejnym krokiem jest przygotowanie indywidualnej umowy. Wraz z klientem agencja określi m.in. formułę najmu, spis wyposażenia oraz koszty. Co więcej, agencja pomoże zrobić odpowiednie zdjęcia i podpowie na co zwrócić uwagę, aby przykuć uwagę potencjalnego najemcy. Oczywiście, pośrednik zajmie się również wszelkimi telefonami, wiadomościami, mailami oraz będzie uczestniczył w procesie negocjacji, aby pomóc w uzyskaniu większego zysku. Wszystkie te czynniki ułatwią proces wynajmu dla klienta biura nieruchomości.